• Kibice Razem
 • Lechia Gdańsk
 • Śląsk Wrocław
 • Arka Gdynia
 • Polonia Warszawa
 • GKS Tychy
 • Miedź Legnica
 • Górnik Zabrze
 • Korona Kielce
 • Lech Poznań
 • Motor Lublin
 • Jagiellonia Białystok
 • Ruch Chorzów
 • Sandecja Nowy Sącz
 • Pogoń Szczecin
 • Stal Mielec
Uroczyste Otwarcie naszego ośrodka!

Opublikowany 8 września 2017

Uroczyste Otwarcie naszego ośrodka!

8 września 2017

Dziś na stadionie GKS-u odbyło się Uroczyste Otwarcie Ośrodka Kibice Razem GKS Bełchatów. Nasz ośrodek, w rzeczywistości działający już od lutego bieżącego roku (z siedzibą otwartą od lipca), został oficjalnie zaprezentowany zaproszonym gościom i mediom. Cała uroczystość odbyła się w sali VIP na górze trybuny północnej GieKSa Areny, a w międzyczasie zwiedziliśmy siedzibę ośrodka, znajdującą się pod trybuną.

Na otwarciu swoją obecnością zaszczycili nas: Marcin Szymczyk (dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie), Dariusz Łapiński (Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami Polskiego Związku Piłki Nożnej), Katarzyna Źródelna (Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Bełchatowa), Wiktor Rydz (Prezes GKS Bełchatów S.A.), Jakub Nowakowski (Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej), Marek Andrzejewski (Zastępca Dyrektora MCS), Jakub Kołodziejczyk (Wydział Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Bełchatowa),Aleksandra Jasiczak (Koordynator Zespołu ds. Informacji Społecznej w Urzędzie Miasta Bełchatowa),Beata Dechnik (Dyrektor Działu Marketingu GKS-u), Michał Antczak (Rzecznik Prasowy GKS-u), a także trener pierwszej drużyny GieKSy Mariusz Pawlak oraz piłkarze Patryk Rachwał i Bartłomiej Bartosiak. Obecne były również władze Stowarzyszenia Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze" (z prezesem Rafałem Motylskim na czele) oraz kibice GieKsy pomagający przy remoncie i adaptacji siedziby ośrodka Kibice Razem GKS Bełchatów i wspomagający koordynatorów ośrodka w ich codziennej pracy. Gospodarzami wydarzenia byli koordynatorzy ośrodka Kibice Razem GKS Bełchatów (Krzysztof Kostrzewa, Tomasz Śledź), a otwarcie poprowadził wieloletni spiker na meczach GKS-u Bełchatów, Sławomir Jasitczak. Na stadion przybyły również lokalne media, między innymi Twoja Telewizja Lokalna, Telewizja Kablowa Bełchatów, Radio Eska Bełchatów i serwis sportowy Belsport.pl.

Po przemówieniach przedstawiciela PZPN-u (Dariusz Łapiński) i władz miejskich (Marcin Szymczyk) przyszedł czas na oficjalne otwarcie siedziby ośrodka, a białą, zieloną i czarną wstęgę przecięli uroczyście Dariusz Łapiński, Marcin Szymczyk i Rafał Motylski. Następnie koordynatorzy ośrodka zaprezentowali obecnym osobom swój lokal, a po wizycie w nim głos zabrała Katarzyna Źródelna i Mariusz Pawlak. Oficjalna część spotkania zakończyła się podziękowaniami dla wszystkich instytucji i osób, które przyczyniły się do istnienia ośrodka Kibice Razem w obecnej formie, a wygłosił je Krzysztof Kostrzewa. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali równiez zaproszeni na IV Ogólnopolski Młodziezowy Turniej Piłki Nożnej KIBICE RAZEM, który odbędzie się już w niedzielę 10 września na Wawrzkowiźnie! Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek (w tym okolicznościowy torb z herbami Kibice Razem GKS Bełchatów i Stowarzyszenia Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze") i wywiady dla mediów.

Przypomnijmy, "Kibice Razem" to program Ministerstwa Sportu i Turystyki, do którego należy 15 ośrodków kibicowskich w Polsce, współfinansowanych z dotacji Ministerstwa i samorządów lokalnych (w przypadku naszego ośrodka przez Miasto Bełchatów). Koordynatorem realizacji programu z ramienia MSiT jest Polski Związek Piłki Nożnej.

Podstawowe cele programu KIBICE RAZEM to:

1) usprawnienie i profesjonalizacja działalności stowarzyszeń kibiców;

2) systematyczne wspieranie pozytywnych inicjatyw wychodzących ze środowiska kibiców;

3) nawiązanie przez stowarzyszenia kibiców partnerstw na szczeblu miejskim, krajowym i międzynarodowym;

4) zmiana negatywnego wizerunku kibica;

5) wykorzystanie pozytywnej energii kibiców do działań na rzecz klubu, miasta i regionu.

Kibice Razem GKS Bełchatów istnieje od 1 lutego 2017 roku, jednak dopiero od maja dysponujemy pełnymi środkami finansowymi na utrzymanie lokalu i organizowanie eventów. Maj i czerwiec upłynął nam na remoncie i adaptacji siedziby ośrodka.

Ośrodek Kibice Razem GKS Bełchatów był współorganizatorem trzech turniejów kibicowskich w tym roku, a także między innymi Bełchatowskiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Dnia Kobiet z GieKSą, Wielkanocnej Zbiórki dla Kresowiaków, festynu dla najmłodszych "GieKSa Dzieciom", VII Pikniku Rodzinnego z GKS Bełchatów, Obchodów 73. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego oraz Inauguracji Roku Szkolnego 2017/18 z GieKSą

Nasz ośrodek jest otwarty od 8 lipca 2017 roku. Można do niego przybywać w określonych godzinach od poniedziałku do piątku. Do ośrodka chętnie przychodzi młodzież szkolna w wieku 10-15 lat, między innymi pograć na konsoli czy pomóc w malowaniu opraw. Nasza siedziba jest miejscem na odbywanie warsztatów dla kibiców w różnych dziedzinach. Służy też do spotkań, na których podejmowane są ważne decyzje dotyczące funkcjonowania ruchu kibicowskiego naszego klubu. W ośrodku odbywają się zapisy na wyjazdowe mecze naszej drużyny, a także dystrybucja karnetów na trybunę najzagorzalszych kibiców GKS-u.

Komentarze (0)Liczba odwiedzin (959)

Autor: Tomasz Śledź

Kategorie: BRAK

Tagi:

Print

x

Dołącz do nas