• Kibice Razem
 • Lechia Gdańsk
 • Śląsk Wrocław
 • Arka Gdynia
 • Polonia Warszawa
 • GKS Tychy
 • Miedź Legnica
 • Górnik Zabrze
 • Korona Kielce
 • Lech Poznań
 • Motor Lublin
 • Jagiellonia Białystok
 • Ruch Chorzów
 • Sandecja Nowy Sącz
 • Pogoń Szczecin
 • Stal Mielec
Ku czci Żołnierzy Wyklętych!

Opublikowany 3 marca 2017

Ku czci Żołnierzy Wyklętych!

Bełchatowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca 2017

Jak wszyscy wiemy, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Od kilku lat w tym dniu, w Bełchatowie jak i w innych polskich miastach, odbywają się różnego rodzaju obchody i marsze. Organizatorem tegorocznego Bełchatowskiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych został, wspólnie ze Stowarzyszeniem Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze" i Bełchatowianie dla Narodu, Ośrodek Kibice Razem GKS Bełchatów. 

Co roku w naszym mieście znaczną część kilkusetosobowego grona uczestników Marszu stanowią
sympatycy GKS-u. W wydarzeniu, poza nimi i narodowcami, uczestniczy oczywiście spora rzesza osób niezwiązanych ze środowiskiem kibicowskim czy narodowym, którzy podobnie jak my uważają uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych za swój patriotyczny obowiązek.

W tym roku kibice GKS-u postanowili szczególnie zaznaczyć swoją obecnośc i mocno mobilizowali
się w swoim gronie na ten dzień. Specjalnie na Marsz, wydali 150 jednakowych patriotycznych
t-shirtów, które dystrybuowano w naszych szeregach w zestawach wraz z biało-czerwonymi flagami na kijach i racami. Na Rondo Generała Andersa, gdzie wyznaczono start Marszu, dotarliśmy z patriotycznym okrzykiem na ustach ze swojej osobnej zbiórki na jednym z pobliskich osiedli. Na miejscu, poza kibicami GieKSy, byli obecni narodowcy, przedstawiciele władz miasta i ludzie w róznym wieku - nie brakowało (również i w naszych szeregach) młodych dziewczyn, kobiet, dzieci czy osób starszych. Na parkingu przy rondzie, przy rytmach muzyki narodowej grającej z głośnika, uformowaliśmy szyk i rozpoczęliśmy marsz. 

Tuż za bannerami narodowców i flagą narodową GieKSy maszerowali GieKaeSiacy, których pierwsza linia nadawała tempa całemu pochodowi, idąc powoli w równej linii, trzymając się pod ręce na wzór klimatów południowych. Dzięki temu czoło marszu, jak i dalsze szeregi szły w zwartym szyku bez wzajemnego wyprzedzania się, rozchodzenia na boki czy niepotrzebnego przyspieszania tempa marszu. Marsz w tym roku zebrał rekordową liczbę osób, których było łącznie około sześciuset! Przez większość czasu trwania przemarszu, pochód był upiększany przez kibiców GKS-u raz po raz odpalaną pirotechniką , co dało naprawdę świetny efekt! GieKaeSiacy zadbali też o porządek na trasie Marszu - wszystkie wypalone race i ich elementy wyrzucane były do specjalnie na to przygotowanych wiader z wodą, niesionych przez wyznaczone osoby od nas. Całą trasę, wiodocą przez centrum Bełchatowa (ulicami 9 maja, Kościuszki, Bawełnianą, Piłsudskiego i 19 stycznia), przebyto z okrzykami patriotycznymi i antykomunistycznymi na ustach, zarzucanymi z megafonu na zmianę przez młynowego GieKSy i przedstawiciela narodowców. Marsz zakończył się na Placu Narutowicza, przy, ułożonej ze zniczy przez harcerzy, kotwicy Polski Walczącej, obok której również odpalono kilkanaście rac. 

Po zakończeniu Marszu, przenieśliśmy się z naszą flagą na teren pobliskiego Kościoła na
uroczystości poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych, gdzie po przemówieniach oficjeli
organizatorzy Marszu złożyli kwiaty pod pomnikiem pamięci poległych bełchatowian, a także
uczestniczyli w mszy świętej w intencji Żołnierzy Wyklętych.

Podsumowując, Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych cieszy się w Bełchatowie rosnącą z roku na rok popularnością! Jest to wydarzenie jak najbardziej akceptowane przez społeczność naszego
miasta, o czym świadczy choćby fakt dołączania się do idącego już Marszu zwykłych przechodniów czy ciepłego przyjęcia i pozdrawiania nas ze strony rożnego wieku mieszkańców domów i kamienic, znajdujących się na trasie pochodu. Świadczy to o tym, że ludzie nie dają się zwieść pojawiającej się w niektórych mediach, corocznie przed 1 marca jak i 11 listopada,
antypatriotycznej propagandzie ze strony środowisk lewicowych, która porównuje zarówno Żołnierzy Wyklętych, jak i ludzi oddających im hołd do faszystów, a także ponownie kreowanemu w ostatnim czasie w mediach wizerunkowi złego kibola-bandyty!

Nie sposób zapomnieć o podziękowaniach za pomoc partnerom Bełchatowskiego Marszu Pamięci
Żołnierzy Wyklętych, którymi byli: Sklep TMK, Tech-bud Adam Sosnowski, Firma Transportowa
Kapica & Szczepański, Dragon Rusztowania, PPHU Antamex i Ciacho Bar! Podziękowania również dla partnerów medialnych, czyli portali wMeritum.pl i Narodowcy.net.

Foto: Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze", Bełchatowianie dla Narodu

Komentarze (0)Liczba odwiedzin (1025)

Autor: Tomasz Śledź

Kategorie: BRAK

Tagi:

Drukuj

Wybór motywu

Dołącz do nas